EstEng
Otsi lehelt ..
AvalehtEttevõttestÕigusaktidLepingudKontaktKompostHinnakiriJäätmevedu
Tallinna Jäätmete
Taaskasutuskeskus

Loovälja, Rebala küla
Jõelähtme vald
Harjumaa 74222

Tel: 609 6018
Faks: 609 60 14
e-mail: info(ät)tjt.ee

Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus soetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist meetme „Jäätmete kogumise, sortimise ja taaskasutusse suunamise arendamine“ raames kompostivaalutaja!

Print


TJTK on tänaseks kaasajastanud kompostimisprotsessi soetades spetsiaalse aunade vaalutaja,  millega on võimalik oluliselt suurendada kompostiaunade läbisegamiskiirust ja ventileerimiskvaliteeti, mis omakorda kiirendab jäätmete ümbertöötlemisprotsessi ning vähendab komposti tootmisel kaasneva haisu teket. Senini kasutati komposti segamisel frontaallaadurit, mis ei taganud piisavalt materjali ventileerimist ja mille jõudlus oli TJTK-s käideldavate jäätmekoguste jaoks ebapiisav.

Komposti vaalutaja Backhus 11.30 võimaldab komposti vaalud läbi segada võrreldes senise laaduriga tõstmise asemel oluliselt kiiremini ja paremini, tagades komposti kõrge kvaliteedi ja aidates kokku hoida tööaega ja kütuse kulu.

Komposti vaalutaja Backhus 11.30 soetamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist meetme „Jäätmete kogumise, sortimise ja taaskasutusse suunamise arendamine“ raames projektile „Biojäätmete taaskasutuse kasv kompostimisprotsessi  parandamise  kaudu“ summas 146 000,00 €.